KÓŁKO ARTYSTYCZNE

TAK PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO JARMARKU WIELKANOCNEGO
 
WALENTYNKI TUŻ...TUŻ
   

KARTKI ŚWIĄTECZNE
  

NASZE PRACE W GRUDNIU 
                 
WSPÓLNIE Z RODZICAMI PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO ŚWIĄT

W ubiegłym tygodniu gościła w naszej szkole mama uczennicy z klasy IID, pani Anna Wielgus. Inicjatorkami wizyty były panie prowadzące w gimnazjum zajęcia kółka artystycznego- p. Małgorzata Janicka oraz p. Magdalena Ochocka.

Wspaniałe prace pani Ani podziwialiśmy podczas ubiegłorocznego Jarmarku Wielkanocnego. Wtedy właśnie stwierdziłyśmy, że koniecznie musimy nawiązać z nią współpracę. Pani Ania z przyjemnością zgodziła się podzielić z nami swoimi pomysłami i umiejętnościami i poprowadziła zajęcia w klasie swojej córki. Głównym zamysłem było przygotowanie drobiazgów, które zdobiłyby salę lekcyjną w okresie świątecznym. 


Kilka dni wcześniej Kinga- na prośbę mamy- przekazała kolegom i koleżankom zadania do wykonania: dziewczynki miały zorganizować materiały na wykonanie aniołków, natomiast chłopcy na zrobienie pozłacanych gwiazdek.


Prace przebiegały w miłej atmosferze. Każdy pracował na miarę swoich możliwości. Pani Ania Wielgus zaoferowała, że chętnie nas jeszcze kiedyś odwiedzi.

Bardzo dziękujemy za współpracę i poświęcony nam czas !!!
A efekty... będzie można oglądać i podziwiać w sali lekcyjnej klasy IID, której wychowawczynią jest p.Małgorzata Janicka. 
                      


PRACE WYKONYWANE NA ZAJĘCIACH ARTYSTYCZNYCH (PAŹDZIERNIK)


     
prezentacja

KÓŁKO ARTYSTYCZNE W ODWIEDZINACH W RODZINNYM DOMU DZIECKA

     W okresie przedświątecznym opiekunki Szkolnego Koła Artystycznego gościły w Rodzinnym Domu Dziecka prowadzonym przez państwo Anetę i Artura Zawadzkich. Przebywające tam dzieci uczestniczyły w zajęciach, na których poznawały tajniki ozdabiania metodą decupagu. Bardzo chętnie ozdabiały tą techniką przygotowane z drewna podstawki w różnych kształtach. Największym powodzeniem cieszyły się serwetki z motywami świątecznymi.
     Miłe wrażenie zrobili na nas chłopcy- uczniowie gimnazjum, którym spodobało się to zajęcie i bardzo zaangażowali się w pracę pomagając młodszym dziewczynkom. Do udziału w zabawie przyłączyła się również pani Aneta Zawadzka. Przy herbatce i pysznych ciasteczkach, upieczonych przez gospodynię, miło i owocnie spędziliśmy czas. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że tego typu spotkania staną się tradycją.


O BEZPIECZEŃSTWIE W PRZESTRZENI DROGOWEJ

Nowa podstawa programowa dała możliwość wyboru tematyki nauczania na lekcjach techniki. U nas w gimnazjum wybrany został dla klas drugich moduł "O bezpieczeństwie w przestrzeni drogowej". Podjęliśmy taką decyzję, ponieważ chcieliśmy zapoznać uczniów z czynnikami mającymi podstawowe znaczenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zainspirować ich do upowszechniania właściwych zachowań na drodze.
Bardzo często młodzi użytkownicy są ofiarami wypadków drogowych, a często także ich sprawcami. Chcąc ustrzec naszych uczniów przed takimi sytuacjami dużo rozmawiamy o zachowaniu szczególnej ostrożności w miejscach niebezpiecznych, a także nie lekceważeniu zasad obowiązujących na drodze.
Uczymy tolerancji oraz życzliwości wobec innych uczestników ruchu drogowego, ponieważ często to właśnie negatywne emocje utrudniają właściwą ocenę sytuacji na drodze oraz sprzyjają podejmowaniu ryzykownych zachowań.
Bardzo szeroko omawiamy przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.
Uczniowie mają możliwość uzyskania karty motorowerowej. W związku z tym uczymy podstawowych wiadomości o budowie motoroweru, a także o tym jak wielki wpływ na nasze środowisko ma stan techniczny pojazdu. Zwracamy uwagę na konieczność dostosowania prędkości pojazdu do panujących warunków otoczenia oraz na wiele innych czynników mających wpływ na bezpieczna jazdę.
Egzamin na kartę motorowerową składa się z dwóch etapów: części teoretycznej i praktycznej. Testy teoretyczne przeprowadza nauczyciel techniki, natomiast na część praktyczną zapraszani są panowie policjanci z ostrowieckiej drogówki.
Nasi uczniowie zapoznawani są z podstawami udzielania pomocy przedmedycznej oraz zasadami działania służb ratowniczych.
Co roku gimnazjaliści biorą udział w konkursie "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego" oraz "Turnieju Wiedzy Pożarniczej", w których uzyskują wysokie osiągnięcia.
Po zdobyciu niezbędnej wiedzy uczniowie projektują, a następnie wykonują makiety " Rozwiązań infrastruktury drogowej" np. sygnalizacji świetlnej, bezkolizyjnych skrzyżowań, wiaduktów itp.


 

Prace, które można było obejrzeć i kupić podczas Jarmarku Wielkanocnego:


                                      
                                     
                             


Od pięciu lat istnieje w naszym gimnazjum kółko artystyczne. Organizatorkami są: Małgorzata Janicka, nauczycielka matematyki i techniki oraz Magdalena Ochocka, pełniąca funkcję pedagoga. Uczniowie mogą rozwijać swoje uzdolnienia podczas cotygodniowych spotkań, które trwają dwie godziny. Młodzież wykonuje prace o różnorodnej tematyce: ozdobne książki okazjonalne, figurki z masy solnej, ramki na obrazki. W okresie bożonarodzeniowym powstają choinki z szyszek, z makaronu oraz z trawy morskiej, stroiki, a także kartki świąteczne. Co roku organizowany jest kiermasz przed świętami Bożego Narodzenia. Prace mogą podziwiać jak  również zakupić rodzice podczas wywiadówki.

 Nasze prace: